.......... .................

Son Dakika:

  İletişim    Künye  
habergaziantep
Anasayfa | Gündem | Ekonomi | Politika | Eğitim | Sağlık | Yaşam | Foto Galeri | Videolar |                                                  

BUGÜN

RÖPORTAJ


Gaziantepte Gondolla Gezmek Hayal Değil!


Gaziantepte Gondolla Gezmek Hayal Değil!

Gaziantep'li neden kendi sahilinde yürüyüp, yüzüp, güneşlenmesin? Rumkale ışıklandırılıp buralarda seyir terasları, kafe'ler, çay bahçeleri, resturant'lar yapılabilir. Antepli burada su sporları ile uğraşabilir, Olta balıkçılığı yapabilir. Boşaltılmış bölgede bulunan çok güzel uygun durumdaki köylerde ev pansiyonculuğu ve butik oteller yapılabilir. Bu köylerden tıpkı ege'de olduğu gibi yöresel ürünler ve yöresel yaşam sergilenebilir.


HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU


Gaziantep Escort - Gaziantep Haberleri

YAPMADAN DÖNMEYİNBUGÜN BURCUNUZTarım ve Hayvancılık Zirve Yapacak

Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri değerlendiren Vatan Tarım ŞB Yem Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Demet Başkülekçi “Gaziantep tarım ve hayvancılıkta tıpkı sanayi alanında olduğu gibi ülke liderliğine oynayabilecek potansiyele sahiptir. Doğru zamanda doğru yatırımlar ve beraberindeki profesyonel uygulamalarla bunu gerçekleştirmek mümkündür” dedi.

Kategori  Kategori : Ekonomi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziantep’in tarım ve hayvancılık alanında son dönemlerde önemli gelişmelere sahne olduğunu ifade eden Vatan Tarım ŞB Yem Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Demet Başkülekçi yapılacak yatırımların zamanlaması ve modernizasyonu kadar ürünlerinde en iyi şekilde değerlendirilmesinin gerektiğini vurgulayarak “Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeler ülkemiz ve kentimiz adına önemlidir. Son zamanlarda hükümetimizin uyguladığı teşviklerle kurulan besi ve süt çiftliklerindeki verimlilik kullanılan kaliteli yemlerle de arttırılmış ve bizlerin de girişimleriyle üretimden tüketime daha kaliteli ve verimli ürünlerin sunulması sağlanmıştır. Vatan tarım ŞB Yem Sanayi olarak yaptığımız girişimler sonucu bölgenin en önemli sorunu olan süt toplama merkezlerinde önemli gelişmeler sağlanarak ülkemizin en büyük süt firmaları Gaziantep’te toplama istasyonları kurmuştur. Bu önemli gelişme sonucunda günde ortalama 200-300 ton süt toplanmakta ve üretici sütünü gerçek değeri üzerinden satmaktadır. Kaliteli yem kullanan et ve süt üreticilerinin ürünlerindeki kalitenin artmasına paralel olarak ürününde değeri ülke koşullarında çok iyi bir noktaya gelmiştir. 2012 yılı gerek ülkemiz gerekse Gaziantep için tarım ve hayvancılık açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla 2012 yılında Gaziantep’te süt üretiminin binlerce tona çıkarılması, süt işletme tesislerinin kurulmasına da çalışılacaktır. Bölgemizde kurulacak olan süt işleme tesisleri nakliye başta olmak üzere bir çok alanda tasarrufun sağlanması ve üreticinin eline daha çok para geçmesine neden olacaktır. Diğer taraftan Gaziantep’in et besicileri açısından en önemli sorunlarından birisi olan modern kesimhane yani mezbahaların olmamasıdır. Yine 2012 yılında bu sorunun da çözümlenmesi için gerekli çalışmaları yürüterek bölgemize modern kesimhanelerin kurulmasında da öncülük yapılacaktır.  Uygulanan teşviklerle modern çiftliklerin kurulması beraberinde kaliteli üretim ve önemli oranda da istihdam sağlamaktadır. ŞB Yem Sanayi olarak yem sektörüne kazandırdığımız yenilikler sonucunda bölge tarım ve hayvancılık sektöründeki hareketlilik ve gelişmeler bizler içinde mutluluk vericidir. 21.yüzyıl üretim dünyasında olasılıklar yerine teknoloji ve bilgi üretimdeki en büyük sermayedir. ŞB Yem Sanayi modern teknolojiye sahip tesislerinde ürettiği kaliteli ürünlerle gerek tarımsal ürünlerdeki gelişime gerekse et ve süt besicilerinin daha kaliteli ürünler elde etmesinde önemli rol oymamıştır.
Ortadoğu’nun en önemli kentleri arasında yer alan Gaziantep’in et, süt ve tarım sektöründeki gelişimiyle böle ülkeleri için en önemli tedarik merkezi konumuna gelmesi sağlanacaktır. Bugün Irak başta olmak üzere bütün Ortadoğu ülkelerine yem ihracatı gerçekleştirerek aynı zamanda bölge ülkelerinde de süt ve et üretiminde kaliteli standardın sağlanmasına destek veriyoruz” dedi. 

habergaziantep.com
Etiketler : Vatan tarım gaziantep , şb yem sanayi , demet başkülekçi , gaziantep tarım
Bu haberi paylaş: Facebook'a GönderFacebook Twiter EkleTwitter
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

YAZARLAR

Bir ses, Bir nefes!25 Ekim 2011

İLGİLİYE

ANKET

Hangi haber kanallarını izliyorsunuz?Tüm Anketler


NÖBETÇİ ECZANELER
Ana Sayfa  |  Anasayfam Yap   | Favorilerime Ekle  |   Yayın İlkeleri  |   Gizlilik İlkeleri  |  Sitene Ekle  |  Reklam