Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Gizle


Bahçeşehir Koleji'nden Bursluluk Sınavı

Açıklama: Gaziantep Bahçeşehir Koleji, Akademik başarı değerlendirme ve bursluluk sınavını 14 Mart 2010 Pazar günü 4-5-6 ve 7.sınıflar için yapacak.
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 05 Mart 2010
Geçerli Tarih: 19 Mart 2018, 18:23
Site: habergaziantep
URL: http://www.habergaziantep.com/haber_detay.asp?haberID=1287


Gaziantep Bahçeşehir Koleji ve Gaziantep Uğur Dershaneleri Kurucu Temsilcisi Faruk Tatar ; 14 martta Bahçeşehir Kolejinde yapılacak olan Akademik Değerlendirme ve Bursluluk Sınavı için şöyle konuştu; 

''14 Martta Bahçeşehir Kolejinde yapılacak olan sınava 2 hafta kalmasına rağmen çok yoğun bir ilgi söz konusu, Bunun sebebinin de Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının Gaziantep’in eğitim çıtasını yukarı çıkarmak için uyguladıkları eğitim öğretim modelinden (Kişiye Özgü Öğretim Modeli ) olduğunu düşünüyorum.''

Bu sınavın amacının Öğrencilerin sınıf düzeylerindeki akademik profillerini, bilgi donanımlarını tespit  etmek, neleri bilip, neleri bilmediklerini ortaya çıkartmak olduğunu söyleyen Tatar, Sınav Sonuçlarının  24 Mart 2010 Pazartesi günü açıklanacağını ve sınav sonucunda   Öğrencilere Sınav Sonuç Belgesi verileceğini söyledi. 

Bahçeşehir Koleji olarak Gaziantep te 2. yılını yaşamasına rağmen okula bu yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten Tatar, 14 Martta yapılacak olan Akademik Değerlendirme ve Bursluluk Sınavının 2 seansta yapılacağı söyledi.  

Faruk Tatar, Sınav seanslarının ilkini 4.ve 5.sınıflar için saat 10:00 olarak açıklanırken, saat:13:00 de ise 6.ve 7.sınıf öğrencileri için yapılacağını söyledi. 4.sınıf  öğrencilerine 53 soru sorulacağını , 5.sınıf öğrencilerine 80 soru , 6.sınıf öğrencilerine 80 soru ve 7.sınıf öğrencilerine 90 soru sorulacağını belirtti ve katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Gizle